"Місяць цифрової грамотності"
про участь у інформаційній компанії
XEPC OHCЬKA ОБЛАСНА ДЕРЖАВ НА АДМІНІСТРАЦІЛ
УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ I НАУКИ
вул. Морська, 13, м. Херсон, 73000, тел/факс (0552) 45-52-96 e-mail: up-osvit@khoda.gov.ua, www.uon.ks.ua
Код СДРПОУ 38594843
Керівникам місцевих органів управління освітою
Директорам закладів загальної середньої освіти обласного підпорядкування
Про участь у інформаційній кампанії
«Місяць цифрової грамотності"
Управління освіти i науки обласної державної адміністрацїі звертаеться з проханням долучитися до масштабної інформаційної кампанїі “Місяць цифрової грамотності”, яка триватиме з 01 по 30 листопада 2021 року, та повідомляс наступне.
На виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 471, зокрема, цілі: «Українець, який хоче мати цифрові навички, може ïx вільно набути» та з метою навчити 6 млн українців цифрової грамотності за 3 роки, Міністерство цифрової трансформації (далі — Мінцифри) запустило національний проскт з цифрової грамотності Дія. Цифрова освіта. Проскт охоплюс національний портал з розвитку цифрової грамотності Дія. Цифрова освіта (https://osvita.diia.gov.ua) з понад 65 безоплатними освітніми серіалами та тестами на цифрову грамотність, а також розгалужену мережу з 6000 партнерських офлайн-хабів цифрової освіти.
03 березня 2021 року була прийнята Національна концепція розвитку цифрових компетентностей до 2025 року, затверджена Розпорядл‹енням Кабінету Міністрів Украіни № 167-p. (h s://си 1 / bKSA4M).
Концепція розвитку цифрових компетентностей до 2025 року окреслюе виклики стосовно розвитку цифрових компетентностей в украінському суспільстві, визначас шляхи ïx подолання та очікувані результати від ïi впровадження, закладас підгрунтя для створення націонапьної стратегії та стратегічного плану дій щодо розвитку цифрових компетентностей у суспільстві. Також, Мінцифри оприлюднила Рамку цифрової компетентності для громадян України ( https://bit.ly/3rBs8KL). Рамка цифрової компетентності дпя громадян Украі’ни — це інструмент, створений для того, щоб покращити рівень
цифрових компетентностей українців, допомогти та плануванні освітніх ініціатив, спрямованих на підвищення рівня цифрової грамотності та практичного використання засобів i сервісів IT-технологій конкретними цільовими групами населення.
Для створення Національної стратегіі розвитку цифрових навичок i компетентностей в Україні, відповідно до европейського досвіду, та розроблення методології проведения досліджень з питань розвитку цифрових навичок та цифрових компетентностей 13 травня 2021 року Мінцифри запустило Цифрограм
- За основу для Цифрограм 2.0 було взято адаптовану Рамку цифрових компетентностей для громадян України, яку було створено українськими експертами на основі свропейської концептуально-еталонної Рамки цифрових компетентностей для громадян CC (DigComp 2.1.). Завдяки цьому в тесті визначено 30 цифрових компетентностей, які вимірюються за шістьма сферами:
-
-
-
- Основи комп’ютерної грамотності.
- Інформаційна та медіаграмотність — вміння працювати з даними.
- Створення цифрового контенту.
- Комунікація i взасмодія у цифровому суспільстві.
- Безпека у цифровому середовищі.
- Вирішення технічних проблем — навчання впродовж життя у цифровому суспільстві.
-
Проходження тестів надас можливість кожному громадянину дізнатись особисто свій рівень цифрової грамотності та безоплатно отримати відповідний сертифікат про проходження тесту.
Також Україна першою в Свропі запустила безоплатний тренувальний модуль навичок володіння комп’ютером «ICDL Український цифровий громадянин» ( https://osvita.diia.яov.ua/digigram ). Intemational Computer Driver Licence (ICDL) — це сертифікація, що дозволяс людям засвідчити свої навички роботи з комп'ютером за міжнародним стандартом. Якість i репутація ICDL грунтуються на понад 20-річному досвіді надання сертифікаційних програм. Сертифікація ICDL доступна в понад 100 країнах. Це мережа з понад 20 000 тестових центрів, що забезпечус понад 70 млн сертифікаційних тестів для 16 млн людей у всвому світі.
Просимо запросити долучитнся навчальні заклади області до Місяця цифрової грамотності та в рамках нього провести такі активності:
- Забезпечити ознайомлення із платформою Дія. Цифрова освіта - https://osvita.diia.яov.ua/ (школярів) та Всеукраїнська Школа Онлайн https://lms.e-school.net.ua/ (вчителів та школярів) з проханням заресструватися на платформах.
- Організувати перегляд хоча 6 одного освітнього серіалу чи складання Цифрограм вчителями та школярами старших класів.
Рекомендовані освітні серіали:
«Основи кібергігісни» (https://osvita.diia.яov.ua/courses/cyber-hyяiene) — курс, покликаний допомогти засвоїти базові принципи кібергігіени та типові алгоритми дій у разі виявлення ознак інформаційних атак.
«Кіберняні» (htt s://os ita diia о ua/cou ses/c be а ), який допоможе дізнатись, як мінімізувати ризики втрати вашої приватної, чутливої інформації.
Як попередити кібератаку a6o кібершахрайство та як швидко відновитися після них, у випадку якщо вони все ж таки сталися.
«Обережно! Кібершахраї», що навчить, як захиститись від кібершахрайства з сім-картою (https://osvita.diia.яov.ua/courses/aПention-cyber-fraudsters).
Серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті», який допоможе дізнатись, як уберегти дітей онлайн від шкідливих матеріалів, кібербулінгу, суїцидальних Інтернет-спілок, сексуального насильства
s://osvita.diia. ov.ua/courses/serial-dl a-batkiv-onla -be ekadite ).
«Електронний підпис» (https://osvita.diia.gov.ua/courses/digital-signaШre), що навчить використовувати всі можливості та отримувати дедалі більше послуг зі свого смартфона чи комп’ютера за допомогою електронного підпису.
Для вчителів буде дуже корисним новий освітній серіал «Карантин: онлаин-сервіси для вчителів s://osvita.diia. ov.ua/courses/online-services-for- teachers), який розповість про алгоритми та комунікацію вчителів i учнів на період дистанційного навчання, а також набір сервісів i специфіку ïx використання для вчителів, зокрема: Google Classroom, Microsoй Teams, Cisco Webex, Zoom, Class Dojo, Classtime, Viber та інші.
Kypc навчить:
користуватися онлайн-сервісами; створювати відеоконференцїі; створювати контрольні роботи;За результатами просимо 01.12.2021 надати звіт з проведених активностей у рамках Місяця цифрової грамотності на електронну адресу osvita.nauka.oda@gmail.com згідно Додатку (додасться).
Розмістити на сайтах навчальних закладів посилання на сайти Дія. Цифрова освіта та Всеукраїнська Школа Онлайн.- створювати віртуальну вчительську;
- контролювати виконания завдань;
- збирати файли з роботами;
- ставити оцінки онлайн;
- надавати консультацїі учням;
- комунікувати з учнями;
- використовувати соціальні мережі.
-
-