Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Для батьків

Date: 19 березня 2021 о 11:27, Refreshed 19 березня 2021 о 11:36

Безпека дітей  в  Інтернеті

Для сучасних дітей і підлітків мережа Інтернет – не просто віртуальна  реальність,  а повноцінна частина їхнього життя, де вони навчаються, спілкуються, вибудовують відносини та відчувають себе частиною спільноти. Проте саме Інтернет все частіше стає джерелом сучасної небезпеки для дітей, наслідки якої не обмежуються втратою грошей чи особистих паролів у соцмережах, а можуть коштувати дитині здоров’я та майбутнього.

Ми провели опитування серед учнів 5-11 класів «Твої друзі в Інтернеті» і виявили, що 90% дітей мають друзів-онлайн, причому це   не тільки їхні однокласники, родичі чи односельці, а й ті, яких вони не бачили в реальному житті. Спілкуються діти  з цими віртуальними друзями, приєднуючись до груп, під час ігор в соцмережах і месенджерах.  Школярі чітко не змогли описати свого друга, не всі знали його вік,  як він виглядає, де навчається та інше. Тому віртуальний  друг, з яким, можливо, спілкується дитина, залишається незнайомцем. Тільки 4 дитини з 5-6 класів сказали, що про друга в Інтернеті знають їхні батьки.

Діти повинні знати:

1. В Інтернеті дуже легко видати себе за іншу людину - тому треба бути уважними та обережними.
  2. Навіть якщо спілкування онлайн триває вже довгий час, варто пам’ятати, що в Інтернеті легко брехати, і трапляються випадки, коли люди спілкуються тільки для того, щоб заслужити нашу довіру та вивідати певну приватну  інформацію.

Що є приватною інформацією, яку не можна розголошувати?

! адреса місця проживання;

! інформація про родину;

! номер телефону;

! адреса школи;

! логін та пароль сторінки;

! дані кредитних карток;

! особисті фото ( в тому числі інтимні).

3.Як розпізнати людину, яка познайомилася з вами в Інтернеті не для спілкування, а для того, щоб  «втертися в довіру»?

Ознаки незнайомців, які не є такими, за кого  себе видають:

! їхні інтереси занадто схоже збігаються з вашими, приділяють багато уваги тому, що ви поширюєте, перебільшують у компліментах до ваших фото;

! пропонують подарунки або обіцяють винагороду, якщо ви поділитеся  з ними тим, про що вони просять;

! наполягають на розмовах, які вам неприємні;

!наполягають на спілкуванні «в приваті», якщо до цього ви спілкувались у груповому чаті;

! наполягають на тому, щоб ваше спілкування залишалося в секреті;

! при спілкуванні з ними у вас виникає почуття тривоги або страху;

! ні в якому разі не зустрічатися в реальному житті з другом з Інтернета без дозволу батьків.

Шановні батьки! Ви повинні знати, що можна обмежувати коло тих, з ким спілкується ваша дитина або ви самі. Для цього існують налаштування приватності в соцмережах, де можна  обирати коло тих, кому дозволено надсилати приватні повідомлення. Але краще спілкуватися з друзями в реальному житті.

Слідкуйте за тим, чим займається ваша дитина в Інтернеті, з ким спілкується, які відео переглядає, скільки часу проводить за комп’ютером. Навчіть її критично ставитися до інформації, а якщо спілкування є загрозою для дитини, заблокувати і видалити чати.

Comments:
Only authorized users can leave comments.