Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Для учнів

Date: 19 березня 2021 о 11:26, Refreshed 19 березня 2021 о 11:34

Шановні старшокласники!  Психологічна служба школи продовжує знайомити вас з ризиками, пов’язаними із спілкуванням в соцмережах Інтернету.

Інтимне селфі  в Інтернеті - жарт чи небезпечний ризик?

Кіберполіція повідомляє, що серед підлітків та молоді України стає все більш популярним таке явище, як секстінг – обмін власними фото\відео\текстовими матеріалами інтимного характеру із застосуванням сучасних засобів зв’язку: мобільних телефонів, електронної пошти, соціальних мереж.

Ви маєте знати про ризики та наслідки, які можуть спричинити ці, на перший погляд, дурниці та жарти.  Ви повинні розуміти, що зустрічі  з друзями, яких ви знайшли в соціальних мережах, є потенційно дуже небезпечними і можуть коштувати вам здоров’я і життя, а розповсюдження чужих інтимних фото є злочином. З 16-ти років  наступає особиста кримінальна відповідальність  за  с.301 Кримінального  кодексу України – до 12 років позбавлення волі.

Надіславши своє фото, людина одразу втрачає можливість контролювати подальший шлях цього зображення і не може запобігти негативним та небезпечним наслідкам цього вчинку у власному реальному житті. Якщо  фото було видалено, сучасні технології розвиваються дуже швидко, тому з’являються нові шляхи копіювання таких матеріалів. Важливо пам’ятати, що отримувач може записати вашу онлайн трансляцію, а також показувати вам неправдиве відео, видаючи його за свій, випадковий, дзвінок у скайпі чи іншій мережі.

Окрім того, секстінг може стати серйозною перешкодою для самореалізації у дорослому житті (під час навчання та пошуку роботи), адже більшість сучасних кампаній шукають підтвердження інформації про кандидата також в  Інтернеті та соціальних мережах. Повністю ж видалити будь-яку інформацію, як зазначалося, розповсюджену в мережі, практично неможливо.

Крім того,  дуже часто світлини та відео потрапляють до Інтернету, де  швидко й безконтрольно розповсюджуються між користувачами (у соцмережах та чатах класу), що може призвести  до кібербулінгу (знущання й глузування через сучасні засоби комунікації), а потім і до переслідування в учнівському колективі.  Трапляється,  що  юнаки та дівчата створюють в соцмережах групи з непристойними назвами, куди з помсти  викладають інтимні світлини колишніх коханих.    Тому, шановні старшокласники!

1.Перевіряйте все, що надсилаєте знайомим і незнайомим людям, все, що публікуєте в Інтернеті. Уявіть, що на подвір’ї нашої школи стоїть білборд (великий стенд). Чи готові ви побачити на цьому стенді ту інформацію, яку публікуєте в Інтернеті? Або готові ви вдягнути светр із своїми фото, які викладаєте в Instaqram? 2. Також нагадуємо вам, що конфіденційною інформацією є: домашня адреса, назва, адреса школи, номер телефону, логін та пароль сторінки, інформація про банківські рахунки,  фото (в  т.ч. інтимні).

Будьте уважними, бережіть себе!

Comments:
Only authorized users can leave comments.